Strona głównaAktualnościPortal wnp.pl o możliwości utworzenia Ministerstwa Energetyki

Aktualności

Portal wnp.pl o możliwości utworzenia Ministerstwa Energetyki

20.04.2013

Wiceprezes EnergSys, dr Bolesław Jankowski, został poproszony przez Portal Gospodarczy wnp.pl o komentarz do pojawiających się coraz częściej informacji na temat planów powołania do życia Ministerstwa Energetyki. Polska nie miała tego typu resortu od roku 1988, gdy zakończył on funkcjonowanie w strukturach PRL. Obecnie pod wpływem wypowiedzi polityków toczy się debata na temat tego, czy nie powrócić do zarządzania krajową energetyką za pośrednictwem dedykowanego jej ministerstwa?

W swoim komentarzu dla wnp.pl dr Bolesław Jankowski powiedział m.in.: „Z pewnością sprawy energetyki wymagają zintegrowanego podejścia. Jednak zmiany organizacyjne w rządzie nie są receptą na rozwiązanie problemów. Jest przecież wiele spraw, które wymagają współpracy różnych ministerstw a sprawność aparatu rządowego buduje się raczej przez precyzyjny podział odpowiedzialności i odpowiednie procedury działania. W obecnej sytuacji tworzenie nowego ministerstwa do spraw energetyki i ochrony klimatu byłoby działaniem pozorowanym, marnowaniem środków i czasu. Wystarczy przypomnieć ministerstwo administracji i cyfryzacji. Czy po jego utworzeniu staliśmy się krajem przodującym w informatyzacji administracji?”

 Z pełną treścią komentarza naszej firmy do planów utworzenia Ministerstwa Energetyki prosimy zapoznać się w kwietniowym miesięczniku „EnergSys - Informacje • Opinie • Idee”.

<- Wstecz do: Aktualności