Strona głównaEfektywne procesy biznesowe

Efektywne procesy biznesowe

Konkurencyjna i efektywna firma to efektywne i skuteczne procesy biznesowe. Dysponując unikalnym podejściem i własnymi narzędziami informatycznymi oferujemy w tym zakresie kompleksową usługę: projektowanie lub modyfikacja procesów biznesowych.

Obejmuje ona:

  • usprawnianie istniejących procesów (Business Process Improvement);

  • głęboką  restrukturyzację procesów w celu ich radykalnego usprawnienia (Business Process Restructuring).

Usprawnianie procesów to nie tylko redukcja kosztów, ale także poprawa skuteczności (zwiększenie efektów), ograniczenie ryzyka, ułatwienie wprowadzania nowych pracowników. W naszych pracach obserwujemy także zwiększenie satysfakcji pracowników, rozumiejących lepiej znaczenie swojej pracy w działalności firmy oraz uwolnienie potencjału dalszego doskonalenia procesów. Nasze podejście kładzie nacisk na zaangażowanie pracowników Klienta i umożliwia budowę kultury pracy zorientowanej na doskonalenie procesów(zob. Istota podejścia  Energsys do modelowania i usprawniania procesów).

Stałe doskonalenie procesów biznesowych wymaga stałego pozyskiwania niezbędnej wiedzy. Z kolei przedsiębiorstwa prowadzące działalność w oparciu o rozbudowaną infrastrukturę produkcyjną potrzebują narzędzi do symulowania lub optymalizacji procesów produkcyjnych wspierających planowanie produkcji oraz decyzje dotyczące portfolio produktów. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom oferujemy rozwiązania i usługi dotyczące:

Jesteśmy także, wraz z naszymi partnerami, przygotowani do wsparcia w zakresie innych działań związanych z doskonaleniem procesów biznesowych z obszaru działalności operacyjnej.